Kávová zrna Gianni Frasi Caffé tipo G.Erbisti 1k g

Země původu: Itálie
Objem: 1000 g
Výrobce: Gianni Frasi
Dovozce: Via del Vino s. r. o.

Kávová zrna Gianni Frasi Caffé tipo G.Erbisti 1k g

Země původu: Itálie
Objem: 1000 g
Výrobce: Gianni Frasi
Dovozce: Via del Vino s. r. o.

1 295 Kč skladem

1 126 Kč + 15.00 % DPH = 1 295 Kč

Káva Gianni Frasi

Pražírna Gaimaica Caffe je vedena už třetí generací a Giannimu Frasimu nyní pomáhá jeho nevlastní syn Simone jakožto zástupce čtvrté generace rukodělných pražičů. Pražírna byla založena roku 1947 po rozchodu dvou bratrů v centru Verony a na stejné adrese sídlí dodnes, nicméně rodina Frasiových pražila kávu již dlouhé roky předtím.

Gaimaica Caffe je jedna z posledních opravdových rukodělných pražíren, které stále používají šedesátikilový pražicí stroj na přímém ohni. Takové vybavení u žádného komerčního výrobce nenajdete. Gianni s oblibou básní, že přímým ohněm pokřtí každou svoji kávovou šarži, když zrna na čtvrthodinku vrhá do plamenů. Z praktického hlediska to znamená, že pražení probíhá daleko rovnoměrněji mezi povrchem a jádrem zrna než při použití nepřímého tepelného zdroje. Riskantní je vystihnout ten pravý – velmi krátký – okamžik mezi nedostatkem pražení (dnes se nazývá světlé pražení) a tmavým pražením až spálením. Tím pádem lze si představit, nakolik důležité jsou zkušenosti předávané z generace na generaci. Zkrátka Frasiho polovina Itálie považuje za kultovního pražiče a duhá polovina ho má téměř za blázna… nám jeho káva chutná.

Od Gianniho Frasiho můžete očekávat pouze kultivary arabiky, Gianni totiž nesdílí myšlenku, že robusta může espresso zlepšit, naopak považuje tuto rostlinu za druhořadou. Robusta ja často a mylně považována za složku, díky níž má espresso crému a chuťovou plnost. Ochutnejte jakoukoli kávu od Gianniho Frasiho a zjistíte, že realita je jiná.

Káva Afribon

Další ze tří směsí z této rodinné pražírny. Název odkazuje k výběru různých kultivarů z Afriky, a jak dodává syn Simone, ucítíte sílu, temnost a melancholii afrického kontinentu. 100% arabika.

Alergeny: neobsahuje alergeny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace