Extra panenský olivový olej z Ligurie ROI monocultivar 250 ml

Region: Ligurie
Země původu: Itálie
Objem: 250 ml
Výrobce: ROI
Dovozce: NOI Italia, s.r.o.

Extra panenský olivový olej z Ligurie ROI monocultivar 250 ml

Region: Ligurie
Země původu: Itálie
Objem: 250 ml
Výrobce: ROI
Dovozce: NOI Italia, s.r.o.

215 Kč skladem

187 Kč + 15.00 % DPH = 215 Kč

Roi" je historická přezdívka rodiny Boeri, která se podílí na výrobě olivového oleje po čtyři generace. Olivovníky Roi se nacházejí v údolí Argentiny, v horách za Sanremo, Ligurie, kde se pěstují pouze olivy odrůdy Taggiasca. Olivy jsou lisovány za studena, což zaručuje nejlepší smyslové, výživné a konzervační vlastnosti. Rodina se nejprve zapojila do výroby olivového oleje v roce 1900, kdy Giuseppe uzavřel dvouletý pronájem na jednom z olivových mlýnů. Franco později zvolil jako obchodní název společnosti rodinu přezdívku "Roi", která symbolizovala jejich silné spojení s minulostí. V průběhu let Franco koupil olivové háje, aby rozšířil rodinný podnik, dosáhl současných 20 hektarů a 6000 stromů odrůdy Taggiasca. Olivový háj leží asi 350 / 500m nad mořem, obklopen středomořskými lesy a kaštany. Vliv moře a divokých bylin je také pozoruhodný. Respektování životního prostředí je po celou dobu kultivačního procesu zohledněno; Olivový háj je od roku 2002 členem biologického registru.

Vybrané olivy odrůdy Taggiasca jsou lisovány mezi žulovými kameny. Tento olej je charakteristický svou intenzivně žlutou barvou, jemným aroma a nasládlou mandlovou chutí.

Skvěle doprovodí jakýkoliv pokrm.

Alergeny: neobsahuje alergeny 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace